Hírek : Huawei Ideos S7 Slim játékteszt: Shadowgun |
Huawei Ideos S7 Slim játékteszt: Shadowgun
(2012/08/18)

Nem titok, hogy rendelkezem egy Huawei IDEOS S7 Slim táblagéppel, amin elég sokat szoktam játszani. Szerencsére egyre több komoly és szép grafikával megáldott játék található az Android platformon is, így ilyen jellegű hajlamaimat is kiélhetem szegény Slimen. A most következő tesztben a játékot is tesztelem, de külön kitérek arra, hogy mennyire fut jól a Huawei táblagépén.
A Shadowgun egy TPS játék, amely 2011 októberében jelent meg. A Madfinger games programjában John Slade, egy bérelhető profi fejvadász bőrébe bújhatunk, akivel feladatunk egy őrölt tudós levadászása lesz, egy védett kutatóintézetben. Mellesleg 2350-ben járunk, és nem kezdődik jól a küldetés: a célpont bolygójára érve hajónkat lelövik, ráadásul mutánsok és robotok hada szabadul ránk.

Grafika, játékmenet
Én még ilyen gyönyörű grafikájú játékot Androidon nem láttam, konzol minőségű, szinte sokkoló grafika jellemzi a cseh srácok munkáját. Nagy felbontású textúrák, látványos effektek, kidolgozott modellek és szép karakter animáció jellemzi a programot. A játék egyébként az Unity engine-t használja, amelyet a Sky Castle 3D demóból ismerhettünk meg.

A Shadowgun kísértetiesen hasonlít a Gears of War nevű PC játékra, nyugodtan mondhatjuk, hogy a klónja. Egyre nagyobb fegyverekkel, egyre nagyobb ellenfeleket kell halomra lőnünk. Fedezékbe bújhatunk a falak mögé és leguggolhatunk különböző tereptárgyak mögé, tehát alapvetően fedezékes harccal haladunk a pályákon. Néha kell ugyan kapcsolókat állítgatni, kódkártyát keresni vagy számítógépet hackelni, de a játék lényege a lövöldözés. Különféle beltéri és kültéri helyszíneken harcolhatunk a mutáns hordák ellen, tehát kellően változatosak a pályák. A Mesterséges intelligencia egész jól sikerült, szerencsére (?) ellenfeleink sem buták: ők szintén fedezéket keresnek és próbálnak bekeríteni. (Egyszer sikerült is nekik!) Vegyes ellenségeink lesznek: felfegyverzett mutáns katonák, kamikaze robotok, mozgásérzékelős aknák, automata ágyúk és mutáns rovarok egész hada próbál minket kiiktatni. Különösen kellemetlen, amikor egy tucatnyi mutáns próbál minket bekeríteni egy automata ágyú társaságában, ráadásul a kamikaze robotok is a közelünkben óhajtanak felrobbanni. (Ezek az idegesítő, pók kinézetű öngyilkos robotok láthatóak fent.)
EPIC BOSS FIGHTS
Hangzatos ígéreteket olvashattunk a játékról, az egyik ilyen ígéret a fent olvasható alcím. A játék során többször fogunk főellenségekbe ütközni, még viszonylag a játék elején, egy hő követős rakétákkal felszerelt óriásrobot "üdvözöl" minket, aki egyébként a Cyberlobster névre hallgat. Eleinte nem is igazán tudtam legyőzni, vagy egy tucatszor nyírt ki kapásból. Erre nem számítottam, elvégre azt nem írták, hogy a robot számára lesz "epic" a küzdelem. Végül rájöttem a legyőzősének a titkára, így már tényleg élvezetesebb volt a játék. Amiről még nem ejtettem szót, az a zene, ami nagyon ellet találva, illik a játékhoz.

Hogy teljesít a Slimen? Ha röviden akarom leírni, akkor azt mondom: jól. Sajnos azonban vannak olyan részek, amikor megakad a játék, de olyankor más irányba kell nézni és átoldalazni azon a részen és akkor utána simán megy. Ilyen rész a játékban, kb. 3-4 található és igazából ettől függetlenül tökéletesen megy a Slimen. Mindent összevetve egy élvezetes játékmenettel megáldott, szép grafikájú programot kapunk, amelynek hangulatos zenéje van, és az előbb leírt problémától eltekintve tökéletesen fut a Slimen. Komolyabb vassal rendelkezők bátran kipróbálhatják!
(AcélAgyar - Huawei Portál)
|
Ez szerintem a legjobb játék Androidra, kétszer is kipörgettem, zsír kis game. A teszt is korrekt, csak az a baj, hogy ez már nem egy mai játék, szóval nem elég aktuális.